środa, 26 czerwca 2019

KOLEJ 4 €uro PLUS na inaugurację WOJAKA SZWEJKA! (VIDEO)


Od lewej: Jerzy Zuba i Vladislav Višňovský
Już od 29 czerwca w każdą sobotę i niedzielę do 1 września br. włącznie będzie  kursował pociąg „Wojak Szwejk” relacji Rzeszów - Medzilaborce. Tegoroczna inauguracja transgranicznego połączenia przypada na 57 edycję Festiwalu Kultury i Sportu w Medzilaborcach. Ten dogodny pretekst do promocji transportu kolejowego w oryginalny sposób wykorzystali Jerzy Zuba - szef Komisji Transportu Rady Powiatu Sanockiego oraz Vladislav Višňovský - primátor (burmistrz) słowackich Medzilaborec ogłaszając na czas festiwalu program KOLEJ 4 €uro PLUS.

Jego istota jest bardzo prosta. Każda osoba, który przyjedzie na 57 Festiwal Kultury i Sportu w Medzilaborcach pociągiem "Wojak Szwejk" w dn. 29 i 30 czerwca br. po okazaniu ważnego biletu kolejowego zyska możliwość zakupu wejściówki na medzilabrecki amfiteatr za symboliczne 1 €uro. Uwzględniając ceny wejściówek (dzieci i emeryci -3 €, dorośli -5 €) akcja promocyjna w maksymalnym wymiarze daje możliwość zaoszczędzenia tytułowych 4 €uro (ok. 17 zł)!
- Jako radny PiS mam zmieniać świat na PLUS - pisze w facebook'owej zapowiedzi swej akcji Jerzy Zuba, nie ukrywając, iż w swym działaniu inspirował się programem "500 Plus" autorstwa Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz filozofią funkcjonowania kolei słowackich, z której usług liczne grupy społeczne (także Polacy) mogą korzystać BEZPŁATNIE!

             
Opisywane tu działania promocyjne nie są pierwszymi, które zrealizował polsko - słowacki duet samorządowy Zuba - Višňovský. We wspólnych planach są m.in. dodatkowe atrakcje dla słowackich pasażerów "Wojaka Szwejka". Ich prokolejowe pomysły już w 2016 r. zaowocowały słynną...
podkarpacką, kolejową klęską urodzaju. Zuba przywołuje to wydarzenie w filmowej zajawce akcji KOLEJ 4 €uro PLUS apelując do włodarzy województwa podkarpackiego o zapewnienie wystarczającego taboru.


 W swym komunikacie prasowym podkarpacki oddzaiał "Polregio" tak oto charakteryzuje swój póki, co jedyny transgraniczny pociąg. - Wyjazd (z Rzeszowa) o 5:49, przyjazd do stacji końcowej o 10:25. Pociąg powrotny odjedzie o 17:48, przyjazd do Rzeszowa o godzinie 22:20. Koszt przejazdu w jedną stronę to 16 zł + 1 euro. Dodatkowo w soboty pociąg będzie realizował połączenie z Medzilaborzec do Sanoka. Wyjazd o 10:31, przyjazd do Sanoka 12:13. Pociąg powrotny wyjedzie z Sanoka o 15:54 – Medzilaborce 17:36. Koszt przejazdu w jedną stronę to 9,30 zł + 1 euro.